Pered

Pere pildistamine

koos lastega vajaks põhjalikumat ajaplaneerimist.
Jälgi sessiooniaja valikul oma laste päevarütmi. Õnnestumise eelduseks on nende poolne valmisolek. Tunned oma lapsi kõige paremini ning fotograafi külastus seega on neile teistmoodi kogemus, mida ilusam ja vahvam, seda parem ka tulemus.
Suurepärases tujus on puhanud ja söönud laps. Võta igaks juhuks kaasa lapsele kerget toidupala, mis tüdinud last lohutab ja talle energiat annab. Tihti lapsed võivad karta võõraid. Fotograaf arvestab sellega, kuid ekstreemsemal juhul aita ka teda lapsega kontakti saamisel. Kui lapsel on lemmikmängud, laulud või tegevused, ära häbene neid kaasa tuua. Paljud vanemad on lapse tantsima saanud mobiiltelefonist kõlava lapse lemmiklooga 🙂
Kui laps ei karda uusi olusid, võid lasta neil fotograafiga mingi aja omavahel pildisessiooni läbi viia. Püüame teha mänge, ehk koos lapsega mõelda huvitavaid ja lahedaid poose, analüüsime pilte jne. Kogemus on näidanud, et kiirustamistele, tagantsundimistele ja pidevale keelamisele järgneb lapsepoolne trots kõige toimuva vastu. Anna lapsele võimalus harjuda, häälesta last varasemalt positiivseks sündmuseks – fotosessioon võiks olla siiski erilisem sündmus, mil vanematele preemiaks pildid, lastele lahedad emotsioonid ja keerulisemal juhul ka hilisem lemmiksöök, -pala või tegevus.
Kui lapsel on nohu, ta on just söönud vmt, jälgi ka ise, et lapse nägu oleks puhas. Lähivõtetel jäävad toidujäljed suul ja mustad ninaalused eriti häirima. Niisked salvrätid on siinjuures kindlasti abiks. 


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga